Szukaj

Jak zacząć grać?

Wybierz kort

Zaczynamy od wyboru kortu: squash lub ricochet. Różnice są niewielkie – Ricochet to bardziej intensywna, szybsza i zmodyfikowana wersja squasha, gdzie największą różnicę stanowi możliwość odbijania piłeczki o sufit i mniejsza powierzchnia kortu. Początkującym proponujemy rozpocząć swoją przygodę od ricocheta.

Rezerwujemy kort

Gdy już wszystko wiemy, ustalamy datę i godzinę a następnie rezerwujemy kort. Warto to robić jeśli mamy do przebycia kawałek drogi, bo szkoda jechać na darmo. Popołudniami i wieczorami zwykle jest najwięcej osób na kortach.

Rezerwacji można dokonać:

Szykujemy się do wyjścia

Gdy wszystko już mamy ustalone to pakujemy sprzęt. Przy pierwszej wizycie sprzęt ogranicza się zwykle do następujących pozycji:

  • butów z niebrudzącą podeszwą. Przed wejściem na kort trzeba zadbać o buty z miękką podeszwą, tzw. buty do sportów halowych, które nie zostawiają śladu (najlepiej oznaczone napisem non-marking).
  • ubrania, czyli koszulka i spodenki sportowe. Chodzi o to żeby były wygodne i przewiewne, bo potrzebujemy swobody ruchów i na pewno się spocimy. Pamiętajmy o bieliźnie na zmianę, żeby mieć coś suchego do ubrania po kąpieli;
  • dodatki (frotki, ręczniki). W klubie Studio Ruchu są prysznice, więc warto zabrać rzeczy do kąpieli i ubrania na zmianę.

Na miejscu uzupełniamy sprzęt

Do klubu z kortami warto przybyć kilkanaście minut wcześniej, żeby załatwić wszystkie formalności (opłaty, wypożyczenie sprzętu itp.), przebrać się i rozgrzać.

Na miejscu dobieramy sprzęt, którego nam brakuje, czyli zwykle rakietę i piłkę, warto też skorzystać z okularów ochronnych. Wbrew pozorom bardzo łatwo trafić piłką w oko, co może skończyć się fatalnie, więc lepiej się zabezpieczyć.

Rozgrzewka i gramy

Zanim zaczniecie grać, pamiętajcie o rozgrzewce. Jak w każdym sporcie, rozgrzewka to podstawa, jeśli chcecie zachować zdrowie i unikać kontuzji. 10-15 minut powinno wystarczyć żeby się rozgrzać, czyli porządnie spocić. W tym celu biegamy, skaczemy, machamy rękami.

Gdy już się porządnie spocimy, przerwa na łyk wody i do boju?

Studzimy ciało i emocje, prysznic i do domu

Nim zauważycie minie godzina, chyba że wcześniej padliście na korcie bez tchu i patrzyliście błagalnym wzrokiem na zegarek.

Nim pójdziecie pod prysznic, musicie chwilę ochłonąć. W tym momencie uwalniają się endorfiny (hormony szczęścia), metabolizm przyspiesza, a Ty nie możesz doczekać się kolejnej wizyty na korcie.

Cennik squash i ricochet - STUDIO RUCHU SUWAŁKI
Studio Ruchu Squash & Ricochet
Product has been added to your cart