Czy wiesz, że na siłownię można chodzić nie tylko, po to aby być wielkim lub przepotężnie silnym, ale też najzwyczajniej w świecie sprawnym?

Ale co to znaczy być sprawnym? Na pewno nie mamy na myśli robienie przysiadów ze sztangą nad głową, stojąc na piłce bosu… Sprawność to radzenie sobie w swoim środowisku. Dom, praca, sklep, wszędzie potrzebujemy mobilnego i silnego ciała. Ściąganie worka cukru z półki, wnoszenie komody na 2. piętro, sięganie po torebkę znajdująca się na tylnym siedzeniu — to wszystko wymaga używania swojego ciała. Dla młodych osób to błahostka, ale z wiekiem pewne czynności zaczynają być coraz większym wyzwaniem. Czy można temu zapobiec? Oczywiście, że tak!

Podczas treningu na siłowni można wykonywać ćwiczenia odzwierciedlające czynności codzienne, takie jak siadanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów lub chwytanie znajdującej się wysoko na półce książki. Trening może wzmacniać mięśnie, nie powodując jednocześnie ich zbytniego rozrostu. Efekty takiego treningu to przede wszystkim ogólna poprawa wydolności, smuklejsza sylwetka, poprawa krążenia, zwiększenie siły mięśniowej i większa wytrzymałość.

Zamiast inwestować w maści czy tabletki przeciwbólowe, zainwestuj w silne ciało!

#studioruchu #siłownia #gym #suwalki #fit #trening #motywacja