Dlaczego liny powinny znaleźć swoje miejsce Twoim planie treningowym?

Przedstawimy wam kilka szybkich faktów, które przekonają Cię do pracy z „battle ropes”.

1️⃣ Eksplozywny trening całego ciała – poprzez swoją naturę, ćwiczenia wykonywane za ich pomocą trenują całe Twoje ciało w dynamiczny, eksplozywny sposób. Nie każdy sprzęt na siłowni to potrafi!

2️⃣ Szybki, efektywny trening – ćwiczenia z linami angażują różne grupy mięśniowe w tym samym momencie, przez co spalasz mnóstwo kalorii w krótkim czasie. Przez prostotę ruchu, trening z linami ma zastosowanie w dużej ilości dyscyplin sportowych.

3️⃣ Świetne do treningu interwałowego HIIT – jeżeli mielibyśmy wybrać tylko jeden sprzęt na siłowni do tego typu ćwiczeń, to właśnie battle ropes! Dlatego, że ruchy wykonywane linami mogą być super eksplozywne. Tak właśnie wyrzeźbisz mięśnie i spalisz zbędny tłuszcz w tym samym czasie.

4️⃣ Poprawią pracę układu krążenia – ćwiczenia z linami to świetny trening kardio z obciążeniem. To tak jakby połączyć bieganie z podnoszeniem ciężarów.

5️⃣ Balans, koordynacja i stabilizacja – ponieważ Twoje ręce pracują niezależnie od siebie Twój kręgosłup, plecy i pośladki wraz z nogami muszą wykonać pracę, żeby ustabilizować ruch. Jeżeli tego nie zrobisz lina zacznie żyć swoim życiem. To dlatego jest świetna w ćwiczeniu koordynacji i stabilizacji.