Squash został dumnie nazwany „najzdrowszym sportem świata” i słynie z tego, że zmusza graczy do wysiłku, poprawy równowagi i zwinności do granic możliwości.

Nawet początkujący gracze przyznają, że jest on porównywalny do najbardziej wymagających treningów o wysokiej intensywności. Ale squash to także zabawa i życie towarzyskie. Według ostatniego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, aktywność fizyczna drastycznie poprawia ogólny stan zdrowia i zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Krótko mówiąc, wszyscy powinniśmy uprawiać więcej sportu – dlaczego więc nie wybrać tego najzdrowszego?

Zanim zagłębimy się w korzyści zdrowotne płynące z uprawiania squasha, należy wspomnieć, że tak jak w przypadku każdego treningu, rozgrzewka jest niezwykle ważna przed rozpoczęciem gry. Może zapobiec urazom i prowadzić do lepszych wyników podczas gry.

Squash jest dla wszystkich.
W squasha można grać w każdym wieku. Jest łatwy do nauczenia. Co więcej, style gry, gry i sprzęt mogą być modyfikowane tak, aby pasowały do każdego rozmiaru, płci i poziomu umiejętności. Badania dowiodły, że sporty rakietowe poprawiają towarzyskość dzieci, zdolności motoryczne, wzrok i wiele innych.

Jest dobry dla Twojego serca.
Squash zmniejsza ryzyko zachorowania na serce poprzez wzmocnienie mięśni serca i zapobieganie zatykaniu się naczyń krwionośnych.
Naukowcy z Uniwersytetu w Rochester udowodnili, że uprawianie sportu z rakietą przez trzy godziny tygodniowo może obniżyć ciśnienie krwi u ludzi i zmniejszyć ryzyko rozwoju komplikacji sercowych. Kluczem do uzyskania dobrego treningu aerobowego podczas gry w squasha jest utrzymywanie krótkich okresów odpoczynku (maksymalnie 1-2 minuty).
Gracze w squasha utrzymują regularny kontakt z partnerami i przyjaciółmi z kortu, a to prowadzi do poprawy umiejętności społecznych i kontaktu z innymi. Ten aspekt społeczny aktywuje neuronowe obwody nagrody, dzięki czemu nasze nastawienie jest ogólnie bardziej pozytywne.

To dobre dla twojego samopoczucia psychicznego.
Wiele nowoczesnych trendów fitness koncentruje się wokół spalania większej ilości kalorii. Squash to gra dla myślącego mężczyzny lub kobiety, a to ma mnóstwo zalet. Inteligentna strategia często przewyższa brutalną siłę. Wymaga również laserowego skupienia prowadzącego do poprawy koncentracji w innych aspektach życia.

Aktywuje główne mięśnie.
Squash to trening całego ciała. Oczywiście ramiona graczy potrafią płonąć podczas gry, ale ten złożony ruch również wzmacnia nadgarstki i mięśnie pleców. Wymaga również krótkich sprintów, które wymagają użycia szybkich mięśni, które muszą być aktywne przez cały czas.

Można grać przez cały rok.
Nasz klimat sprawia, że trudno jest utrzymywać regularną aktywność na zewnątrz. Kryty kort jest idealny na trening podczas długich zimowych dni, a klimatyzacja sprawia, że również w upalne lato można kontynuować swoją sportową pasję.

To tylko kilka powodów, aby podjąć rakietę po raz pierwszy. Twoje ciało Ci podziękuje.