Choć hip thrust nie jest łatwym ćwiczeniem, gdyż prawidłowa technika wymaga kontroli nad mięśniami brzucha i wykonania ruchu hip-hinge (zgięcia i wyprostu w stawie biodrowym, z zachowaniem ustabilizowanego kręgosłupa), to od kilku lat podbija plany treningowe na siłowniach.

Ćwiczenie to pozwala na zbudowanie masy mięśni pośladkowych wielkich, a w przeciwieństwie do przysiadów nie angażuje mięśni czerwonogłowych uda, co sprawia, że kobiety mogą je wykonywać bez obaw o nadmierne wzmacnianie nóg.

Włączenie go do Twojego planu treningowego zapewni gwarantowane efekty w postaci jędrnych, kształtnych oraz silnych mięśni pośladkowych. Hip thrust polega na wypychaniu bioder do góry (najczęściej z obciążeniem), podczas gdy górną część pleców opieramy na ławeczce.

W Studio Ruchu ćwiczymy na ławce Hip thrust ROKK Heavy, która idealnie nadaje się do ciężkich i intensywnych treningów i pozwala na efektywny trening tego popularnego ćwiczenia aktywującego mięśnie pośladków.

Jeśli Ty jeszcze nie miałaś/miałeś okazji przekonać się, co mogą Ci dać ćwiczenia Hip thrust, koniecznie się dowiedz – i zacznij ćwiczyć, najlepiej już dziś!