Czy wiedzieliście, że 70% skóry, włosów i paznokci oraz blisko 100% tkanek łącznych składa się z kolagenu? Kolagen to białko, które dosłownie „utrzymuje nas w kupie” od włosów na głowie po każdy centymetr naszej skóry. Samo słowo „kolagen” pochodzi od greckiego słowa „kolla”, które oznacza klej.

Jeżeli masz już za sobą ćwierć wieku to musisz wiedzieć, że w ciele zaczynają się procesy degradacji kolagenu, czyli organizm więcej go zużywa niż produkuje. Oznacza to, że skóra, chrząstki, kości, naczynia się starzeją, a ich tempo zależy m.in. od predyspozycji genetycznych, ekspozycji na słońce, stylu życia, palenia tytoniu.

Chcąc spowolnić procesy starzenia i poprawić kondycję całego ciała warto zastosować odpowiednią dietę oraz uzupełnić ją o kolagen zwany też „białkiem młodości”.

Kolageny oznaczone są cyframi rzymskimi. Typ I występuje najczęściej m.in. w kościach, skórze i zębach; typ II najczęściej bierze udział w budowie komórek występujących w stawach, chrząstkach oraz mięśniach; typ III odpowiada za elastyczność tkanek i utrzymanie właściwej struktury mięśni. Tego typu kolagen występuje przede wszystkim w ścianach naczyń krwionośnych, skórze i jelitach.

U Studio Ruchu przy ul. Bydgoskiej 33 w Suwałkach możesz nabyć dobrej jakości suplementy diety zawierające kolagen, a są to:

✅ Kolagen 10 000 mg zawierający hydrolizowany kolagen (z kolagenu typu I i III)

✅ Stawy Chrząstki Mięśnie zawierający 5000 mg hydrolizowanego kolagenu typu II

✅ Włosy Skóra Paznokcie zawierający kolagen typu I i III oraz 2500,00 µg biotyny w dziennej porcji