Zarówno squash, jak i ricochet, to bardzo dynamiczne dyscypliny sportowe, które angażują wszystkie partie Twoich mięśni. Kluczowe znaczenie ogrywają buty, w jakich grasz, gdyż bez nich trudno wyobrazić sobie grę na wysokim poziomie.

Twój każdy krok musi być pewny i stabilny, a dobrze dopasowane obuwie, musi świetnie amortyzować i dawać do doskonałą przyczepność. Na korty NIE MOŻEMY iść w jakichkolwiek butach.

Skoro na korcie można spalić do 1000 kalorii na godzinę, to jest więcej, niż pewne, że buty do gry nie mogą ślizgać się po parkiecie i stwarzać ryzyko kontuzji. Buty dedykowane dla tych sportów, powinny dawać nam przyczepność do parkietu, stabilizację stopy i amortyzację. Szukając butów do squasha warto zapoznać się z kilkoma radami.

❓❔❓ Jakie buty do dla początkujących

Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki na kortach do squash, czy ricochet to postaw na klasyczne buty halowe. Jeżeli uprawiasz sport okazjonalnie i chcesz te same buty wykorzystać do gry w siatkówkę, czy też w kosza to dobre halówki będą wystarczającym wyborem. Zwróć tylko uwagę, czy są wystarczająco wytrzymałe i przewiewne.

❓❔❓ Jakie buty dla zaawansowanych graczy w squash i ricochet?

Trenując sporty rakietowe regularnie, koniecznie postaw na buty zaprojektowane konkretnie do tej dyscypliny. Dobre buty do squash dla profesjonalnych graczy muszą zagwarantować doskonałą amortyzację i zapobiegać urazom stóp. Zrywy, wykroki, gwałtowne zwroty to częste ruchy na kortach, a dedykowane buty zapewnią przyczepność, stabilizację stopy oraz odpowiednią amortyzację. Buty, które będą się ślizgać, narażają Was na ryzyko poważnej kontuzji, czy to z powodu naderwania sobie czegoś, czy też niewyhamowania przed ścianą lub przeciwnikiem. Podobne ryzyko niosą ze sobą buty, w których nasza stopa będzie się przemieszczać.

Jakie buty kupować?

✔ Obowiązkowo jasna podeszwa

✔ Gwarantujące wytrzymałość i wsparcie dla stopy

✔ Zapewniające dobrą wentylację

✔ Komfortowe

✔ Warto przymierzyć buty przed zakupem.

A Ty w jakich butach grasz?