Wakacje są po to, aby się nimi cieszyć – i czasami obejmują one ćwiczenia i zdrowe odżywianie, a innym razem nie. Tak czy inaczej, nie jest tajemnicą, że powrót do rutyny po kilku dniach, tygodniach, a nawet miesiącach przerwy może być trudny.

Pytanie brzmi: dlaczego tak trudno jest wrócić do rutyny po wakacjach i co możesz zrobić, aby to przezwyciężyć i wrócić?

Wakacje to zazwyczaj czas rozluźnienia, mniejszej ilości obowiązków i mniejszej dyscypliny. Powrót na siłownię i powrót do rutyny może wydać się powrotem do rzeczywistości, a odkładanie powrotu do regularnej rutyny ćwiczeń i zdrowego odżywiania może dawać złudzenie, że można przedłużyć urlop i cieszyć się wolnością trochę dłużej.

Ponadto, jeśli zajadałeś się jedzeniem i napojami, które nie są częścią Twojej normalnej diety lub w ilościach i porcjach większych, niż zwykle, możesz czuć się źle z powodu dodatkowych węglowodanów, deserów, słodkich napojów i tłustych potraw. Uczucie przepełnienia prowadzi do mniejszej motywacji, co sprawia, że powrót na siłownię jest jeszcze trudniejszy.

Tak więc jeśli nie chcesz unikać siłowni na zawsze i jesteś gotowy, aby ponownie poczuć się lepiej, oto kilka zaleceń, aby łatwiej wrócić do rutyny:

1. Po prostu zrób to. Jak mówi pewien slogan reklamowy… po prostu to zrób. Nie myśl o tym… po prostu idź. Nawet jeśli oznacza to smętne powłóczenie nogami w drodze do celu , to po treningu poczujesz się znacznie lepiej!

2. Ustal termin realizacji. Może dzisiaj jeszcze nie jesteś gotów, aby udać się na siłownię… i to jest w porządku. Kluczowe jest jednak ustalenie terminu. Stanowczy termin i obietnica, że wracasz do ćwiczeń i zdrowego odżywiania będą ogromną motywacją.

3. Zaangażuj innych. Czasami najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zaproszenie innych do naszego powrotu do formy. Jeśli zmagasz się z wróceniem do ćwiczeń lub do rutyny żywieniowej, poproś przyjaciela, aby towarzyszył Cię na siłowni, lub przy wspólnym przygotowaniu kilku zdrowych posiłków. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy swoje wzloty i upadki – nie czuj się zbyt zawstydzony, aby powiedzieć komuś, że jest Ci ciężko wrócić do rutyny.

4. Skończ z samo sabotażem. Wewnętrznie, w głębi duszy, możesz czuć się winny za wyjazd na wakacje, za pobłażanie sobie na wakacjach lub za inne setki tysięcy możliwych powodów, dla których jako ludzie podświadomie sabotujemy siebie. Wiedz, że to są po prostu emocje i że nie musisz ich słuchać ani im ulegać. Twoje silne postanowienia i przekonania doprowadzą Cię do sukcesu.

Także spakuj swoją torbę treningową i ruszaj przed siebie!

Jesteśmy dla Was 7 dni w tygodniu

⏰ poniedziałek-piątek od 7 do 22, weekendy od 8 do 20

? Suwałki, ul. Bydgoska 33

☎️ 530 282 612