Hantle stanowią podstawowe wyposażenie każdej siłowni. W Studio Ruchu mamy ich różne rozmiary oraz rodzaje. W naszym klubie znajdziecie hantle o wadze od jednego do nawet 36 kilogramów. Warto przyjrzeć się temu wspaniałemu sprzętowi do treningu.

W przeciwieństwie do klasycznej sztangi, praca ze sztangielkami ma kilka znaczących zalet. Jedną z najistotniejszych jest asymetryczna praca naszego ciała. Oznacza to , że obie strony naszego ciała muszą pracować niezależnie. Jest to dokonała okazja aby sprawdzić jakie dysproporcje występują w stosunku lewej do prawej połowy ciała. Wykonując asymetryczne ruchy jesteśmy w stanie pozbyć się tych różnic.

Kolejna ważną zaletą treningu z hantlami jest zmuszenie nas do ciągłej koncentracji na technice wykonywania ćwiczenia. Tutaj, w przeciwieństwie do sztangi, silniejsza strona nie nadrobi braków słabszej połowy. Skupienie pomaga poprawić technikę, a to przekłada się na efekty.

Ostatnią istotną zaletą hantli jest łatwość zmiany obciążenia.
Podstawowe ćwiczenia z hantlami:
? Wiosłowanie w podporze o ławkę
? Wyciskanie hantli na ławce
? Wyciskanie hantli nad głowę
? Uginanie przedramion z hantlami
? Wyciskanie francuskie hantli leżąc
? Spacer farmera
? Przysiad goblet
? Martwy ciąg na prostych nogach

Pamiętaj, że ćwicząc z hantlami zniwelujesz dysproporcje w sile i wielkości mięśni, wzmocnisz mięśnie stabilizujące i nauczysz się nowych wzorców ruchowych.

#studioruchu #siłownia #suwałki #trening #motywacja #hantle