Zawsze szukanie i kupowanie nowej rakiety do squasha, ricocheta czy innego sportu rakietowego jest ekscytującym momentem. Dla niektórych to prosty wybór zaś niektórzy potrzebują dni, a nawet tygodni na zdecydowanie się na tą „jedyną”.

Z posiadaniem własnej rakiety jest jak posiadaniem własnego samochodu. Przyzwyczajamy się do niej, czujemy naciąg, wiemy, na co możemy sobie pozwolić.

Gdy kupujemy własną rakietę po raz pierwszy warto wiedzieć, czego szukamy: lżejszej czy cięższej, z wyważeniem na główkę, czy na rączkę. Każdy typ rakiety zapewnia inne benefity, np. cięższe rakiety pozwalają nam na mocniejsze uderzenia natomiast lekkie pozwalają na bardziej precyzyjną grę. Kiedy odkryjemy już swoje preferencje co do wagi i wyważenia rakiety, pozostaje nam wybór materiału rakiety. Te mogą być wykonane z przeróżnych surowców od aluminium po kompozyt grafitowy. Materiał ma duży wpływ na cenę rakiety, lecz nie bez powodu, gdyż rakiety z wyższej półki cenowej zapewniają nam lepszą kontrolę i lepsze pochłanianie wibracji.

A jakie są Twoje preferencje?