W grach o szybkim tempie, takich jak squash i ricochet, podłoga powinna zapewniać graczowi swobodę ruchów, optymalne odbicie piłki i ochronę przed urazami. Solidna podłoga firmy Junkers z drewna bukowego okazała się najlepszą opcją w porównaniu do innych rodzajów podłóg, które mogą być używane na kortach do squasha i ricocheta.

Drewniana podłoga kortu musi charakteryzować się wysokim poziomem „przyczepności”. Panele podłogowe z drewna bukowego firmy Junkers nie są uszczelnione i mają lekko chropowatą powierzchnię, co zapewnia odpowiedni poziom tarcia niezależnie od tego, czy powierzchnia jest mokra, czy sucha, a tym samym ogranicza ryzyko kontuzji do absolutnego minimum.

Powierzchnia podłogi na korcie jest ważna, ale równie istotne jest to, co znajduje się pod nią. System podkładowy ma bezpośredni wpływ na wydajność podłogi. Wszystkie systemy podłóg sportowych firmy Junkers mają unikatowe właściwości elastyczności powierzchniowej i gwarantują optymalną amortyzację wstrząsów zgodnie z europejską normą EN 14 904. Oznacza to, że podłogi sportowe Junkers są uznane za odpowiednie do kortów do squasha i ricocheta na najwyższym poziomie.

Trzeba mieć świadomość, że nieprawidłowa konstrukcja podłogi w korcie squasha jest częstą przyczyną poważnych kontuzji. Stawy kończyn dolnych, więzadła, ścięgna, mięśnie, pięty i kręgosłup narażone są na kontuzje w stopniu najwyższym. Efektem nabytych podczas uprawiania squasha problemów zdrowotnych związanych ze złej jakości podłogą jest przekonanie zawodnika o szkodliwym wpływie squasha na jego zdrowie. Niewielu zawodników zdaje sobie sprawę z rzeczywistej przyczyny, którą jest kiepskiej jakości podłoga w ich klubie.

W Studio Ruchu postawiliśmy na podłogi drewniane firmy Junkers, gdyż są one jedną z najbezpieczniejszych i najlepiej funkcjonujących opcji podłóg drewnianych na rynku!